Թարմացումներ՝ Ֆաբրիցիո Ռոմանոյից
Ֆաբրիցիո Ռոմանո․ «Ռեալն» արդեն սկսել է պաշտոնական փաստաթղթերի փոխանակումը Ալեքսանդր-Առնոլդի տրանսֆերի համար, որը նախատեսվում է իրականացնել այս ամառ՝ անվճար գործակալի կարգավիճակով։ «Լիվերպուլը» կտեղեկացվի գործարքի մասին, երբ այն ավարտին հասցվի։
Հնարավոր է, որ Հյոյսենը տեղափոխվի «Ռեալ», քանի որ ակումբը հետաքրքրված է նրա թեկնածությամբ։
Այնուամենայնիվ, «Ռեալը» պետք է նախ որոշի՝ նոր կենտրոնական պաշտպան ձեռք կբերի՞ այս ամառային տրանսֆերային պատուհանում, թե ոչ՝ Ռ. Ասենսիոյի առաջընթացի պատճառով։ Ակումբը կկայացնի իր որոշումը առաջիկա ժամանակահատվածում։
Կարպիո (Marca-ի լրագրող). «Ի սկզբանե «Ռեալը» պլանավորում էր նոր կենտրոնական պաշտպան ձեռք բերել 2026 թվականի ամռանը, երբ ավարտվեին Ալաբայի և Ռյուդիգերի պայմանագրերը։
Սակայն Հյոյսենի խաղը Իսպանիայի հավաքականի կազմում, ինչպես նաև նրա հանդեպ «Չելսիի», «Լիվերպուլի», «Մանչեսթեր Յունայթեդի» և «Նյուքասլի» ցուցաբերած հետաքրքրությունը «Ռեալին» համոզեցին փորձել ձեռք բերել 19-ամյա պաշտպանին մոտակա տրանսֆերային պատուհանում։
Հյոյսենի տեղափոխությունը «Ռեալ» լիովին հնարավոր է, քանի որ դա ցանկանում են երկու կողմերն էլ։