Չուս Մատեոյի թիմը «Մովիսթար Արենայում» մեկ շաբաթվա ընթացքում կմրցի իր երրորդ մրցակցի դեմ, ընդ որում երկրորդ և երրորդ հանդիպումների միջև ընկած ժամանակահատվածը քիչ է 48 ժամից (հանդիման սկիզբը՝ Երևանի ժամանակով 19։00–ին)։
Իսպանիայի լիգայի 25–րդ տուրում «Ռեալ Մադրիդը» հյուրընկալում է «Բիլբաո Բասկետին»։ Մրցաշարի առաջատար «Ռեալ Մադրիդը» կփորձի ավելացնել իր 13-րդ անընդմեջ հաղթանակների շարքը ներքին առաջնությունում, և դա կանի «Մովիսթար Արենայում», որտեղ այս մրցաշրջանում դեռ ոչ մի պարտություն չի ունեցել։ Դեմ կլինի մի թիմ, որն այս տուրը սկսում է 13-րդ հորիզոնականում։
Չուս Մատեոյի թիմն այս հանդիպմանը մոտենում է ընդամենը մեկ ու կես օրվա հանգստից հետո, որտեղ նախորդ խաղում կարևոր հաղթանակ տարան արտագնա մրցակցի՝ «Ցրվենա Զվեզդայի» դեմ (72։ 78)։ Երեք օր առաջ նրանք նաև հաղթել են մեկ այլ մրցակցի, ով պայքարում է Եվրոլիգայի փլեյ-օֆֆների համար՝ «Էմպորիոնի Արմանի Միլանին» (96։89)։ Այս երեկո «Ռեալը» կփորձի շարունակել իր հիանալի դինամիկան՝ ուժեղացնելով իր առաջատարությունը նախորդ կիրակի օրը «Մալագայի» դաշտում վաստակած հաղթանակով (105։107)։