«Ռեալը» բասկետբոլի թիմը կարևոր հաղթանակ տարավ Եվրոպայի ամենաբարդ խաղադաշտերից մեկում՝ Բելգրադ Արենայում։ Նրանք ամուր պաշտպանության շնորհիվ փլեյ–օֆֆ դուրս գալու պայքարում հաղթեցին «Ցրվենա Զվեզդային»։
Առաջին կեսում «Ռեալը» կատարյալ խաղ ցուցադրեց՝ ստանալով 15 միավորի առավելություն, ինչը նրանց թույլ տվեց հաղթանակ տանել շատ լարված ավարտից հետո։ Այս հաղթանակի շնորհիվ Չուս Մատեոյի թիմը ևս մեկ քայլ մոտենում է Եվրոլիգայի փլեյ–օֆֆի ուղեգրին։ Տավարեսը, որը գրանցեց դաբլ–դաբլ (14 միավոր և 10 ռեբաունդ), վճռորոշ դեր խաղաց։
Սկզբից «Ռեալը» մրցակցին զարմացրեց գոտիական պաշտպանությամբ, ինչը մեծ դժվարություններ առաջացրեց «Ցրվենա Զվեդայի» համար և նրանց տվեց 0-14 հաշվի առավելություն։ Կամպացոյի ղեկավարումը, Տավարեսի գերակայությունը զամբյուղի տակ և Աբալդեի աշխատանքը դաշտի երկու կողմերում առաջ մղեցին ճերմակ թիմին, որը մրցակցին թույլ չտվեց միավոր վաստակել մինչև 6-րդ րոպեն։ Գարուբայի խաղին միանալն էլ ավելի խորացրեց տեղացիների խնդիրները՝ իրար հետևից 7 միավոր, և Չուս Մատեոյի թիմը հասավ 9։22 հաշվի։
«Ռեալը» պահպանում է ինտենսիվությունը
Երկրորդ քառորդի սկզբում վատ նորություն էր Բրունո Ֆերնանդոյի վնասվածքը։ Բայց Տավարեսի վերադարձը դաշտում կրկին խնդիրներ ստեղծեց «Ցրվենա Զվեզդայի» համար։ «Ռեալը» շարունակում էր պահպանել ինտենսիվությունը պաշտպանությունում, իսկ Լյուլի հարձակման հաջողությունը հաշիվը դարձրեց 14։30 (14-րդ րոպե)։ Ինչպես առաջին քառորդի վերջին րոպեներին, այնպես էլ այս անգամ Գարուբայի գործոնը կրկին որոշիչ էր։ Կամպացոյի, Մուսայի և Ֆելիզի հետ միասին նրանք թիմին հասցրին փայլուն առաջին կեսի ավարտին (27։42):
Հանգստից հետո խաղի սցենարը տարբեր էր։ Հարձակման արդյունավետությունը նվազեց, բայց Չուս Մատեոյի թիմը շարունակեց լավ պաշտպանվել՝ պահպանելով հարմարավետ առավելություն (32։46, 25-րդ րոպե): «Ցրվենա Զվեզդան» փորձեց զարմացնել Պետրուսևի միջոցով, բայց նրանց ջանքերը կեսից ընդհատվեցին՝ մասամբ Աբալդեի (5 միավոր և 5 ռեբաունդ) վերջին հարձակումների շնորհիվ (45։55):
Լարված ավարտ
Հեշտ չէր լինելու հաղթել Բելգրադ Արենայում։ Տեղացիները, իրենց երկրպագուների աջակցությամբ, մի փոքր ավելի ուժեղացան և նվազեցրին տարբերությունը մինչև 9 միավոր (52։61): Տավարեսն արդեն գրանցել էր դաբլ–դաբլ (14 միավոր և 10 անդրադարձ), բայց «Ցրվենան» վերջին րոպեին հասավ 5 միավոր տարբերության (67։72): Մի քանի դատավորական վերանայումներից հետո Միլերը հաշիվը դարձրեց 72։74՝ երբ 42 վայրկյան էր մնացել։ Բայց Կամպացոն չէր վրիպում տուգանայիններից և 4 միավոր վաստակեց՝ «Ռեալին» ուղեկցելով դեպի կարևոր հաղթանակ Եվրոլիգայի կանոնավոր առաջնության վերջնական հատվածում։